Talha KILIÇ | UZAKTAN EĞİTİM

Muscle Mind Connection Nedir?

Muscle Mind Connection Nedir?

Muscle Mind Connection kelime anlamı ve Türkçe karşılığı Kas-Zihin bağlantısıdır. Kas zihin bağlantısı antrenman esnasında herhangi bir hareketi yaparken onu hissederek çalışmaktır.

Bu okuyacağınız yazı, Hızlı Eğitim İpucunuzdur, birkaç dakika içinde daha akıllıca çalışmayı öğrenme şansıdır.

İyi form, spor salonundaki hemen hemen her şeydir. Ne kadar kaldırdığınızdan daha önemlidir. Kullandığınız ekipmanın türünden daha önemlidir. Ve kesinlikle kaç tekrar yaptığınızdan daha önemlidir.

Doğru kaldırma tekniğine öncelik vermek sadece daha fazla güç için önemli değildir. Ayrıca her hareketin olabildiğince verimli ve güvenli olmasını sağlarsanız yaralanma riskinizi de azaltırsınız. Ancak dikkat ettiğiniz tek şey bir egzersizi nasıl yaptığınızsa, aslında gelişiminizi en üst düzeye çıkarmak için eşit derecede önemli bir faktörü görmezden geliyorsunuz: Egzersiz nasıl hissettiriyor?

Araştırmalar, kasılırken hedef kasa odaklanmanın hacim olarak daha büyük artışlara yol açabileceğini gösteriyor. "Dikkat odaklı odaklanma" "zihin-kas bağlantısı" olarak bilinen basit bir sistem, tam bir hareket aralığı boyunca bir kas çalışmasını bilinçli olarak hissetmek, kas lifi alımını ve aktivasyonunu artırabilir. Ve kaslarınızı ne kadar eksiksiz ve etkili bir şekilde çalıştırırsanız, kaslarınız da o kadar büyür.

KAS ZİHİN BAĞLANTISINI ARTTIRMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN TAKTİK: Spor salonunuzun aynalarından uzaklaşın. Egzersizin nasıl göründüğünden çok nasıl hissettirdiğine daha fazla dikkat etmeye zorlanacaksınız ve elde edeceğiniz biyolojik geri bildirim, formunuzu değerlendirmek ve düzeltmek için elde edebileceğinizden daha değerli olabilir.

Uyarı: Zihin-kas bağlantısının faydaları yalnızca kuvvet antrenmanı ve kas geliştirme için geçerlidir. Eğer güçlü bir sporcuysanız veya halter koparma, silkme gibi patlayıcı bir egzersiz yapıyorsanız, egzersizin nasıl hissettirdiği konusunda endişelenmeyin, sadece doğru şekilde yapmaya odaklanın. Güç temelli egzersizler söz konusu olduğunda, hareket sonucuna odaklanmak daha verimli bir kaldırma ile sonuçlanacaktır.

KAYNAK: https://www.menshealth.com/fitness/a19526514/mind-muscle-connection/

info@talhakilic.com

Mail 7/24 Destek

+90 531 708 96 87

Whatsapp 7/24 Destek

+90 531 708 96 87

Hafta içi 09:00-18:00